top of page

8. Eğitim Şenliği ÖRAV

STEM Merkezi

27 Kas 2022

8. Eğitim Şenliği ÖRAV

ÖRAV tarafından 8.’si düzenlenen Eğitim Şenliği kapsamında eğitimci buluşmaları için seçilen illerden biri de Diyarbakır oldu Diyarbakır’da ÖRAV Eğitim Şenliği coşkusu!

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemek, sürekli gelişim yolculuklarında yanlarında olmak amacıyla 2008 yılında Garanti BBVA tarafından kurulan ve eğitim programları ile bugüne dek 275.000’den fazla öğretmene/eğitim yöneticisine, 10 milyondan fazla öğrenciye ve ailelerine ulaşan ÖRAV’ın bu yıl 26 Kasım’da 8.’sini çevrim içi olarak düzenlediği Eğitim Şenliği, 27 Kasım’da Diyarbakır’da yüz yüze devam etti.

Diyarbakır Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi’nde gerçekleşen Eğitim Şenliği ÖRAV Uzman Eğitimcisi Dinçer Demir’in açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmaların ardından sözü alan Doç. Dr. Yavuz Samur, "Eğitimde Oyun, Oyunlaştırma ve Eğitsel Oyun Tasarımı" ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Şenlik, kapanış etkinlikleri ve konser ile devam etti.

Öğretmenlere yönelik 8 eğitici atölye gerçekleştirildi

Sürdürülebilir Doğa Atölyesi’nde katılımcılar, geri dönüştürülen materyallerle bir ürün tasarladı ve sürdürülebilirlik üzerine farkındalık çalışması gerçekleştirildi. Lego Spike eğitiminde ise kendi robotlarını tasarlayarak robotik dünyaya ilk adımlarını attı. Beyin Bilgisayar Arayüzleri oturumunda beyin ve bazı cihazlar arasında iletişim kurmayı sağlayan sistemler keşfedilirken, 21. YY Becerileri ve Projeler eğitiminde öğretmen ve öğrencilerin bu yüzyılda kazanması gereken yetenek ve becerilerin kazandırılmasına yönelik öğrenme ortamlarını tasarlama eğitimi verildi. STEM, 3D Tasarım, Çözüm Odaklı İletişim ve Temel Astronomi atölyelerinde ise eğitimcilerin öğrenme sürecinde verimliliklerini artıracak, yeteneklerini geliştirecek ve sınıf ortamında kullanabilecekleri kazanımlar sunuldu.











bottom of page