top of page

ATÖLYELER

Bilime Açılan Kapılar

IMG_5536.JPG

MAKER 
ATÖLYESİ

Öğrencilerimizin, öğretmenlerin rehberliğinde bilimsel süreçleri, yaratıcı fikirleri, hayal güçlerini kullanarak süreç sonunda özgün ürünler ortaya çıkarılmaları amacıyla kullanılan atölyemizdir. Atölyemizde CNC , Mini Ahşap işleme Makineleri, Taşlama, Matkap ve bir çok el aleti ve makinesi bulunmaktadır.

IMG_5552.JPG

MEKATRONİK
ATÖLYESİ

Mekanik & Elektronik

Elektronik ve mekanik bileşenlerden oluşan, sensörler yardımıyla çevre ortamdan algılayan, toplamış olduğu bu verileri kontrol donanımları (mikroişlemciler v.s.) ve hafızasındaki yazılımlar aracılığı ile yorumlayan ve gerekli kararları alabilen, tahrik elemanları ile de gerekli tepkileri veren tüm makineler, cihazlar ve sistemler birer mekatronik sistemlerdir. Bu atölyemizde öğrencilerin teknolojiyi verimli bir şekilde kullanmak suretiyle otomasyon projelerini donanım ve yazılımsal olarak gerçekleştirebilmesi, proje okuma, yazılım yapma ve bu metotları uygulamalı olarak öğretmek amaçlanmaktadır.

IMG_5568.JPG
IMG_5552.JPG

ROBOTİK KODLAMA
ATÖLYESİ

Sensörleriyle çevresini algılayan, algıladığını duyumlayan ve duyumladığını yorumlayarak karar alıp, üreten aygıtlar yani , hayatımızın her alanında yer almaya başlaması ve bilgisayar yazılımları, uygulamalar ve Web siteleri oluşturmak için kullanılan sistemin yanikullanılması günümüzde  olarak tanımlanmaktadır. Bu atölyemizde robotlar, sensörler, bilgisayarlar, 3D yazıcılar ve uygulama yapılacak bir çok

araç yer almaktadır.

TASARIM BECERİ
ATÖLYESİ

Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon belgesinde yer alan Tasarım Beceri Atölyelerinden ilham alınarak kurulmuştur. Burada öğretmen ve öğrencilerin günlük yaşam problemlerinden yola çıkarak kendi çözüm yollarını geliştirebilecekleri farklı araçlarla özgün ürünler ortaya koymak amaçlanmaktadır. Atölyemizde, ana sınıfından üniversiteye her kademedeki öğrencinin çalışma yapacağı ürünler, materyaller ve eğitim kitleri bulunmaktadır.

IMG_5570.JPG
bottom of page